Facebook - polub nas!

Znajdź skrytkę!

Polecamy

Filmy

WeligamaNiewielka miejscowość Weligama na Sri Lance to świetne miejsce aby zatrzymać się na parę dni odpoczynku i plażowania - tutaj znajdziecie namiary na apartament w serwisie airbnb.


 

Weligama - my z gospodarzami

Po objeździe wyspy zatrzymaliśmy się w Weligama - to niewielka, spokojna miejscowość na południu wyspy. Za pośrednictwem serwisu Airbnb wynajęliśmy wygodne mieszkanie na piętrze domu u przemiłej rodzinki - nasi gospodarze mieszkali na parterze. Tak zaczął się nasz kilkudniowy foczing :)

TUTAJ ZNAJDZIESZ APARTAMENT 'WELIGAMA SKY HOME' W SERWISIE AIRBNB

Do piaszczystej plaży mieliśmy jakieś 3 minuty spacerkiem - nigdy nie była zatłoczona i spotkać tam można było zazwyczaj tylko kilka osób. Znajduje się tam zazwyczaj także cała plejada kolorowych najróżniejszych łodzi rybackich, a tuż obok położona jest śliczna wysepka o nazwie Taprobane. W miasteczku byliśmy także na miejscowym targu, odwiedziliśmy sklepy, no i oczywiście knajpki :) Weligama jest jedną z wielu miejscowości na południu wyspy, które bardzo dotkliwie ucierpiały podczas tsunami w 2004 roku - jeszcze dzisiaj można tutaj zobaczyć zniszczone przez falę budynki...

FILM: PLAŻA W WELIGAMA

POLECANE ARTYKUŁY:

buddyzm

stolice

Sinharaya

Sigiriya

Lipton Seat

Horton Plains

Pinnawala

Adams Peak

Yala National Park

ella