Facebook - polub nas!

Znajdź skrytkę!

Polecamy

tbilisiWzięliśmy udział w akcji społecznościowej "Aid to Tbilisi. Tbilisi, jesteśmy z Tobą" organizowanej przez Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne "Most do Gruzji". Akcja ma na celu pomoc finasową poszkodowanym w powodzi, która nawiedziła stolicę Gruzji w nocy z 13 na 14 czerwca 2015 roku.

 

Akcja społecznościowa "Aid to Tbilisi. Tbilisi, jesteśmy z Tobą" miała na celu pomoc finasową poszkodowanym w powodzi, która nawiedziła stolicę Gruzji w nocy z 13 na 14 czerwca. Wylała rzeka Were, czyniąc duże zniszczenia w dzielnicach Wake i Saburtalo. Skutkiem powodzi było również niemal całkowite zalanie stołecznego zoo, z którego wydostały się zwierzęta.

Bilans powodzi to 19 ofiar śmiertelnych, 24 zaginionych i 40 rannych. Tysiące ludzi pozostało bez domów. Jak podają gruzińskie media, szkody szacowane są na 45 mln dolarów. Wiele osób i instytucji zapowiedziało pomoc. Chcieliśmy przyłączyć się do nich poprzez tę akcję.

Zasady były niezwykle proste:

1.Chcąc wziąć udział w akcji, piszemy na kartce papieru lub pobieramy udostępniony tutaj dokument z hasłem "TBILISI, JESTEŚMY Z TOBĄ". W wersji drukowanej mamy również wersję gruzińską (ambitnych zapraszamy do przepisania hasła, które brzmi: თბილისო, შენთან ვართ - Tbiliso, shentan vart).

2. Następnie robimy sobie z taką kartką zdjęcie i udostępniamy je na profilu wydarzenia i/lub swoim, dodając hasztag #AidToTbilisi .

3. Wpłacamy symboliczną kwotę z dopiskiem TBILISI - POMOC na konto Stowarzyszenia "Most do Gruzji". Numer rachunku to: 46 1540 1115 2111 6011 9311 0001.

4. Nominujemy kolejne 3 osoby do wzięcia udziału w akcji - w ten sposób jesteśmy w stanie dotrzeć do jak największej ilości osób.

Więcej informacji: #Aid to Tbilisi 

aidtotbilisi1
aidtotbilisi2