Facebook - polub nas!

Znajdź skrytkę!

Polecamy

Puszcza BiałowieskaRodzinna wyprawa do Puszczy Białowieskiej na spotkanie żubra. Była puszczańska wyprawa wczesnym świtem, odwiedziliśmy Rezerwat Pokazowy Żubrów, Muzeum Przyrodniczo-Leśne w Białowieży oraz wyprawa do Rezerwatu Bobrów. 

 

 

 

PUSZCZA BIAŁOWIESKA

Późnym piątkowym popołudniem dotarliśmy do Gospodarstwa Agroturystycznego "ORLIK" w Teremiskach i mimo całodziennej jazdy dzieci jeszcze do wieczora "poznawały teren". Zaś wczesnym rankiem jeszcze przed czwartą wyruszyliśmy do puszczy na spotkanie żubra. Naszym przewodnikiem był Pan Darek - gospodarz Gospodarstwa "Orlik". Jednak po ponad dwugodzinnych poszukiwaniach niestety nie udało nam się spotkać żubra... Podobno przepłoszyło je stado "łosi" :) Poniżej zdjęcia z porannej wyprawy na żubra:

Nie zniechęceni niepowodzeniem po odpoczynku i pysznym śniadaniu ruszyliśmy do Rezerwatu Pokazowego Żubrów Białowieskiego Parku Narodowego, gdzie mogliśmy już na pewno spotkać żubry i nie tylko...

A z Rezerwatu pojechaliśmy do Białowieży do Muzeum Przyrodniczo-Leśnego. Na ekspozycji stałej można obejrzeć puszczańskie życie na inscenizowanych światłem i dźwiękiem dioramach przy ciekawym komentarzu przewodnika. Odwiedzenie muzeum jest naprawdę godne polecenia!

Popołudnie spędziliśmy na odpoczynku w Teremiskach - było ognisko, zwierzaki i zabawa, a nawet przejażdżka bryczką. Wieczorem, tuż przed zmierzchem Martynka wraz z Panem Darkiem obserwowała jeszcze zwierzęta z ambony - widziała jelonka! Poniżej zdjęcia z Gospodarstwa Agroturystycznego "ORLIK":

Po dniu pełnym wrażeń spaliśmy długo :) , po poranku spędzonym na leniuchowaniu, przed południem wraz z przewodnikiem Panem Bazylim udaliśmy się na wycieczkę do rezerwatu bobrów. Jechaliśmy samochodami do miejscowości Narewka, a stamtąd do ...., gdzie bobry stworzyły olbrzymie rozlewisko rzeki. Udało nam się także napotkać gniazdo kaczki ...

Wracając z rezerwatu bobrów zatrzymaliśmy się jeszcze w Narewce na starym, żydowskim cmentarzu...

 Adam Kutny 23 czerwca 2008

 Pozostali uczestnicy wyprawy to: