Facebook - polub nas!

Znajdź skrytkę!

Polecamy

BeskidyNarciarska wyprawa do Korbielowa z bazą w gospodarstwie agroturystycznym w Koszarawie. Zaliczyliśmy zimowe wejście na Lachów Groń oraz odwiedziliśmy Muzeum Browaru Żywiec ;)

 

 

Beskidy

 NARTY W KORBIELOWIE

 WEJŚCIE NA LACHÓW GROŃ 1045 m n.p.m.

Lachów Groń (także Buciorysz) – szczyt w Paśmie Jałowieckim o wysokości 1045 m n.p.m. Od północnej strony jest opływany przez Koszarawę a od południa przez Bystrą. Ze szczytu roztacza się szeroka panorama. Na wschód w kierunku południowo-wschodnim rozciąga się masyw Babiej Góry z Cylem, a w kierunku północno-wschodnim Jałowiec. Od strony południowej roztacza się widok na Pilsko. W partii podszczytowej oraz na szczycie rozlega się Hala Janoszkowa. Na hali od strony wschodniej, znajduje się dawny szałas pasterski, obecnie służący turystom. Można w nim w razie potrzeby przenocować.

 Źródło: Wikipedia

 MUZEUM BROWARU ŻYWIEC

Muzeum Browaru Żywiec zostało uruchomione 9 września 2006 roku w piwnicach żywieckiego browaru z okazji 150 - lecia Browaru. Muzeum zajmuje powierzchnię około 1600 m2.
Wnętrza Muzeum, zaprojektowane przez zespół architektów pracowni Modulor oraz studio graficzne Pirus MTL - odwzorowują proces powstawania piwa w browarze. Wizytę zaczynamy od sali, w której możemy obejrzeć sładniki z których robi się piwo, potem oglądamy szczegółową makietę browaru, przenosimy się w czasie do XIX-to wiecznego Żywca, gdzie możemy obejrzeć pracownie architekta, stolarza, wyszynk z epoki czy być postraszeni przez wirtualnego psa.
Atrakcją jest również sala w stylu art deco z kręgielnią, sale pokazujące proces tworzenia piwa od dawnych czasów po współczesne. Wszystko przeplatane jest multimedialnymi ekspozycjami (zdjęcia, film, dźwięk, projekcja), stworzonymi przez agencję Adventure, gdzie każdy eksponat może być dotykany i fotografowany przez zwiedzającego. Wizytę w muzeum kończymy w labiryncie okraszonym dziesiątkami zdjęć, z którego musimy znaleźć wyjście.

Źródło: Wikipedia

Browar Żywiec

KOSZARAWA

Gospodarstwo Agroturystyczne położone w Koszarawie było naszą bazą wypadową. Stąd zaczynaliśmy wszystkie nasze wycieczki. Spokojna okolica i bliskość gór - świetne miejsce do wypadów na narty i do pochodzenia po górach, a przy tym bardzo sympatyczni Gospodarze - POLECAMY! Chcemy tam wrócić!

Gospodarstwo Agroturystyczne w Koszarawie - polecamy!!!