Facebook - polub nas!

Znajdź skrytkę!

Polecamy

Chrystus - Świebodzin

W Świebodzinie w woj. lubuskim powstał mierzący 36m pomnik Chrystusa Króla. Przez okres od wybudowania do czerwca 2011 roku był on najwyższym posągiem Chrystusa na świecie. Wówczas to powstał kolejny pomnik w Limie mierzący 37m. Kto da więcej? Niemniej posąg robi wrażenie, mimo, że widoki nieco gorsze niż z Corcovado...

PRAWIE JAK RIO!!! - WRZESIEŃ 2013

Panorama spod pomnika Chrystusa Króla w Świebodzinie
Panorama Świebodzina spod pomnika - fot. Martyna

Pomnik Chrystusa Króla – Wotum wdzięczności (Figura Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata) – pomnik przedstawiający Jezusa Chrystusa znajdujący się w Świebodzinie przy ul. Sulechowskiej.
Całkowita wysokość pomnika wynosi 36 m, z czego 33 m przypada na figurę Jezusa a 3 m na wieńczącą pomnik pozłacaną koronę. Pomnik wzniesiony został na liczącym 16,5 m wysokości sztucznie usypanym kopcu (łączna wysokość pomnika i kopca wynosi 52,5 m). Ostateczny ciężar konstrukcji szacowany jest na ponad 440 ton.
Budowla swoim wyglądem nawiązuje do pomnika Chrystusa Odkupiciela w Rio de Janeiro, od którego jest o 3 metry wyższa. Wysokość samej statui wraz z koroną jest aż o 6 m większa (pomnik w Rio de Janeiro liczy 38 m, z czego 8 m stanowi cokół). Obecnie statua pomnika w Świebodzinie jest najwyższą rzeźbą przedstawiającą Jezusa Chrystusa na świecie. W czerwcu 2011 roku w Limie w Peru stanęła podobna, licząca 37 metrów figura Chrystusa Pacyfiku (z czego 22 m mierzy statua a 15 m podstawa pomnika).

CORCOVADO - RIO DE JANEIRO

Rio de Janeiro

Skoro już wspominamy o Rio de Janerio to przy tej okazji zamieszczamy kilka zdjęć z 2000 roku, które nigdzie wcześniej nie były publikowane. Widoki z Corcovado (z portugalskiego garbus) - granitowej góry o wysokości 710 m w południowo-zachodniej części Rio de Janeiro w Brazylii. Na jej szczycie znajduje się 38-metrowy pomnik Chrystusa Odkupiciela, który został wybrany jednym z nowych siedmiu cudów świata (jak widac na zdjęciach 2 roku 2000 był w remoncie...). Górę nazywano początkowo Pico de Tentação (Góra Kuszenia). Także kilka fotek z Pão de Açúcar (Głowy Cukru) - góry usytuowanej także w Rio de Janeiro. Wznosi się ona na wysokość 396 m n.p.m. Nazwę nadali przybyli tu koloniści z Portugalii. Na górę można wjechać kolejką linową, która może pomieścić 65 pasażerów. Kursuje co 20 minut. Została wybudowana w 1912 roku, a odbudowana i wyremontowana na przełomie lat 1972 i 1973. Znanych jest ponad 270 dróg wspinaczkowych.

 Źródło: Wikipedia