Facebook - polub nas!

Znajdź skrytkę!

Polecamy

Filmy

Wodospad Millomeris

Zapraszamy na relację, a może przepis ;) na intensywny i ciekawy dzień w cypryjskich górach Troodos. Widzieliśmy Olimp, było troche trekkingu, najwyżej położony na Cyprze klasztor, dwa największe na wyspie wodospady i klimatyczna wioska słynąca z wytwarzania wina - zapraszamy!

 

Więcej...

Pałac Ishak Pasa Sarayi

Pałac z Tysiąca i Jednej Nocy, górskie szczyty i urwiska i Arka Noego - to wszystko możecie zobaczyć w okolicach miasta Dogubayazit nad którym góruje wielki masyw Araratu - zapraszamy... 

 

Więcej...

Park Narodowy Kibale

Boda boda to taksówki motocyklowe i na zakończenie naszej przygody z Ugandą wybraliśmy się na moto wycieczkę po stolicy. Na ulicach Kampali jeżdżą tysiące boda boda - tak najłatwiej przebić się przez zatłoczone ulice miasta. Odwiedziliśmy najciekawsze miejsca w stolicy - meczet narodowy, parlament i pałac połączone "królewską milą", jechaliśmy nawet przez dzielnicę somalijskich uchodźców, a na koniec trafiliśmy nad jezioro Victorii.

Więcej...

Palenque - Świątynia Inskrypcji

Zapraszamy do relacji z kolorowego, klimatycznego i wypełnionego lokalną kulturą miasta Oaxaca na obchodach Dnia Zmarłych - Dia de los Muertos. I oczywiście w okoliczne góry Sierra Madre - świętą górę Zapoteków El Picacho z degustacją wyrabianego ze rdzenia agawy wysokoprocentowego Mezcala :) 

Więcej...

Szczyt Araratu

Wielki masyw Araratu wyrasta z Wyżyny Armeńskiej 16km od granicy z Iranem i 32km od granicy z Armenią, ale ta święta dla Ormian góra leży w Turcji, najwyższy szczyt Ağrı Dağı ma 5137m n.p.m. i jest zarazem najwyższym szczytem tego kraju. Zapraszamy do relacji ze stoków biblijnego Araratu chociaż nie spotaliśmy tam ani Noego ani Arki... ;)

Więcej...