Facebook - polub nas!

Znajdź skrytkę!

Polecamy

Filmy

Le Morne Brabant

Nasze pierwsze kroki na Mauritiusie zaczęliśmy na południowo zachodnim wybrzeżu wyspy gdzie zamieszkaliśmy nad oceanem w Flic en Flac. Zaczynając od wejścia na słynną pocztówkową górę Le Morne Brabant, przez podziwianie iluzji podwodnych wodospadów z pokładu wodnopłatu oraz rejs z delfinami i wielorybami na rajską wysepkę Île Aux Bénitiers i słynną koralową skałę Crystal Rock.

Więcej...

W górach Hindukusz

Gdzieś na północy Pakistanu pod afgańską granicą w sąsiedztwie Korytarza Wachańskiego i położonego nieco dalej na północ Tadżykistanu znajduje się Darkot - ostatnia miejscowość przed granicą. To właśnie stamtąd wyruszyliśmy na kolejne przygody w Hindukuszu - doliną Yasin wspięliśmy się na położona na wysokości około 4700m przełęcz, którą na pamiątkę nazwaliśmy Polish Pass by stamtąd zejść do równie dzikiej doliny Thui...

Więcej...

Dehli

Agra to jedna z największych atrakcji turystycznych Indii - oprócz słynnego Taj Mahal, zwanego także świątynią miłości znajduje się tu jeszcze inny obiekt z Listy Światowego Dziedzictwa UNESCO - to Czerwony Fort. Był on głównym ośrodkiem władzy imperium Wielkich Mongołów, aż do połowy XVII wieku gdy Agra była jego stolicą... Zapraszamy do chyba najbardziej rozpoznawalnego miejsca w Indiach :)

Więcej...

Wąwóz Lousios

Lakonia i okolice starożytnej Sparty to mnóstwo śladów historii - od wojny trojańskiej, przez mityczne wejście do Hadesu strzeżone przez trzygłowego psa Cerbera, baśniową potęgę bizantyjskiego miasta Mistra i Despotatu Morea - ostatniej prowincji która przetrwała dłużej niż bizantyjskie cesarstwo... Po czasy współczesne i przemytniczy statek widmo na plaży w Gythio, tym samym Gythio z którego Parys uciekał do Troi z piękną Heleną...

Więcej...

Skała Afrodyty

Na południowo zachodnim wybrzeżu Cypru znajdziecie prawdziwy historyczny tygiel od Skały Afrodyty i jej sanktuarium przez antyczne miasto Kurion, gdzie większość zachowanych budowli pochodzi z czasów rzymskich aż po zamki krzyżowców Zakonu Joannitów... Zapraszamy!

 

Więcej...