Facebook - polub nas!

Znajdź skrytkę!

Polecamy

Filmy

Kanion OkatseGdy zima znowu zaczęła odpuszczać ruszyliśmy z Kutaisi do kanionu Okatse - choć były obawy, że ze względu na śnieg będzie zamknięty... Kanion zobaczyliśmy, ale do wodospadów Kinchkha nie udało sie dojechać ani dojść - tyle było śniegu... KANION OKATSE

Kanion Znajduje się on w dolinie rzeki Saciskwilo, w wiosce Zeda Gordi. Jego długość wynosi około 2 kilometry, szerokość od 3 do 20 metrów, a głębokość od 20 do 100 metrów. W kanionie jest kilka jezior, jedno z nich (jezioro Ospacho) jest długie na 60 metrów, ze wschodniego klifu, wapiennego masywu Aschi, spływa trzystopniowy wodospad. Pierwszy stopień ma 25 metrów, drugi 70 metrów, a w miejscu, gdzie strumień łączy się z rzeką Saciskwilo, tworzy się trzecia 35 metrowa kaskada. W kanionie są także jaskinie, z których wypływają źródła krasowe. Dla turystów udostępniona jest długa na kilometr platforma, zawieszona wysoko wzdłuż ścian kanionu, pozwaljąca odwiedzającym na podziwianie go z góry. Od visttor Center gdzie należy nabyc bilety trzeba dojść ścieżką długości 2km, która prowadzi przez urokliwy las.

Źródło: visitkutaisi.com


Film: Kanion Okatse

WODOSPADY KINCHKHA

Po kanionie Okatse był plan aby pojechać do nieco wyżej połozonych wodospadów Kinchkha - niestety ze względu na głęboki śnieg (obawy już były, że kładka nad kanionem będzie zamknięta) udało sie nam dojechac tylko do mosty przed wodospadem. Dalej ruszyliśmy drogą piechotą, ale gdy u góry między domami ruszyliśmy w kierunku wodospadu zapadaliśmy się w metrowym śniegu... Pewnie dziwnie się to czyta, gdy ktos widział wodospady w letni upał... Nie dotarliśmy i wodospady widzieliśmy tylko z daleka. Ale za to na drodze Sergiusz z mamą ulepili trzy baławny :)

POLECANE ARTYKUŁY:

 Gruzja - Kutaisi

Chiatura

 Martvili

Gori